خانه / مقالات فلزات / کاربرد میلگرد استیل و انواع آن

کاربرد میلگرد استیل و انواع آن

همه چیز درباره میلگرد استیل 

انواع میلگرد استیل

استیل، آلیاژی از آهن است که مهمترین عناصر تشکیل دهنده آن کروم و نیکل می‌باشد که وجود حداقل میزان ۱۰٫۵ درصد عنصر کروم  آن را در برابر خوردگی محافظت می‌نماید. از این فولاد زنگ نزن برای ساخت میلگرد استیل استفاده می‌شود. میلگرد استیل جنس و کاربرد متفاوتی با میلگرد ساختمانی دارد اما از نظر ظاهری شبیه به یکدیگرند. این محصول برای مصارفی مانند شفت استیل و لوله غیر سایز استیل مورد استفاده قرار می‌گیرد.  گفتنی است تولیدات میلگرد استیل به ۴ دسته میلگرد استیل بگیر، نگیر، نسوز و آلیاژی تقسیم می‌شود.

انواع میلگرد استیل

با توجه به مختلف بودن ترکیبات شیمیایی میلگردهای استنلس استیل، در انواع مختلف دسته بندی شده اند و هر کدام شامل کد استانداردی است، برای مشاهده جزئیات هر کدام میتواند بر روی آنها کلیک نمایید.

میلگرد استیل ۳۰۴

میلگرد استیل ۳۱۶

میلگرد استیل ۳۲۱

میلگرد استیل ۴۱۰

میلگرد استیل ۴۲۰

میلگرد استیل ۴۳۰

میلگرد استیل ۴۰۵۷

میلگرد استیل ۱٫۴۹۲۳

میلگرد استیل نسوز ۳۰۹

میلگرد استیل نسوز ۳۱۰

میلگرد استیل ۴PH-17

کاربرد میلگرد استیل

میلگرد استیل ۳۰۴: میلگرد استیل ۳۰۴ کاربرد فراوانی در صنعت دارد که می توان به استفاده از آن در تجهیزات صنایع غذایی، تجهیزات پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی، ماشین آلات صنعتی و… اشاره نمود.

میلگرد استیل ۳۱۶: استیل ۳۱۶ به دلیل داشتن قابلیت مقاومت بالا در برابر خوردگی، در شرایطی که فولاد در معرض خوردگی های شیمیایی قرار می گیرد کاربرد دارد. از این میلگرد در ساخت قطعات و دستگاه های صنایع نساجی، صنایع نفت و پالایشگاه ها استفاده می‌شود.

میلگرد استیل ۳۲۱: از این میلگرد در ساخت دستگاه ها و وسایل مورد استفاده در صنایع غذایی و شیمیایی استفاده می‌شود. همچنین این فولاد به دلیل نسوز بودن در محیط هایی با دمای بالا کاربرد دارد.

میلگرد استیل ۴۱۰: از فولاد ضد زنگ ۴۱۰ در صنایع حرارتی، غذایی و بهداشتی و همچنین ساخت قاشق و چنگال و چاقو استفاده می‌شود. همچنین از دیگر کاربردهای آن می توان استفاده از آنها در لوله های تاسیسات دیگ های بخار و مبدل های حرارتی، پره توربین های گازی و بخاری و … اشاره نمود.

میلگرد استیل ۴۲۰: از کاربردهای میلگرد استیل ۴۲۰ می‌توان به استفاده از آن در صنعت خودرو، تجهیزات هیدرولیک، صنعت پتروشیمی، صنایع غذایی و آشامیدنی، مهندسی مکانیک اشاره نمود.

میلگرد استیل ۴۳۰: فولاد ضد زنگ ۴۳۰ در آرموتورها، اتصالات ساختمان، کارد و چنگال با مقاومت خوردگی زیاد و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میلگرد استیل ۴۰۵۷: بیشترین کاربرد استنلس استیل ۴۰۵۷ در ساخت قالب و ساخت ظروف شیشه و سرامیک است.

میلگرد استیل ۱٫۴۹۲۳: در صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، صنایع هوایی، قطعات نیروگاه های با فشار بالا و توربین های بادی روتورها، محور ها یا میل ها(آربر ها) پره ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میلگرد استیل نسوز ۳۰۹: از کاربرد های این میلگرد می توان به گرم‌ کننده‌های هواپیما، لوازم عملیات حرارتی، پوشش‌های محفظه تابکاری، قطعات کوره، سینی‌های عملیات حرارتی، داخل اجاق‌ها، قطعات تلمبه و… اشاره نمود.

میلگرد استیل نسوز ۳۱۰: در مخازن تحت فشار و دمای بالا، ظروف حمل مواد شیمیایی، قطعات در معرض خوردگی در دمای بالا نظیر پاتیل های حمام نمک  کاربرد دارد.

میلگرد استیل ۴PH-17: در پیچ و چرخ دهنده ها، قالب های پلاستیک، شفت های پمپی با سختی بالا، تجهیزات مهندسی استفاده می‌شود.

 

برای استعلام قیمت و خرید انواع میلگرد استیل می‌توانید با شماره ۶۷۲۱۲-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

تجارت آلیاژ پیشرو تامین کننده فولادهای آلیاژی

همچنین ببینید

فولاد کم آلیاژ با استحکام بالا

فولاد کم آلیاژ استحکام بالا

برای اینکه به خوبی با فولاد کم آلیاژ استحکام بالا آشنا شوید ابتدا فولاد آلیاژی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *