فولاد SPK

فولاد ابزار 1.2080 (SPK) که از دسته فولادهای آلیاژی سردکار می باشد با مشخصه استاندارد دین X210Cr12 و در استاندارد بهلری با نام k100 نیز در بازار معروف است و جز دسته فولاد های سختی دار است. فولاد 1.2080 جزو فولادهای سردکار پر کربن و پر کروم (%12) محسوب می شود. وجود کربن و کروم بالا در فولاد spk خواص سختی پذیری فوق العاده ای به این فولاد داده که باعث شده است این فولاد یکی از پر مصرف ترین فولاد های ابزار سردکار در ایران محسوب شود. دمای آنیل کاری فولاد سردکار 2080 در حدود 850-800 درجه سانتیگراد و این فولاد در دمای 1050-850 تحت عملیات فورجینگ قرار می گیرد. (فورجینگ یک روش جوشکاری فلزات است.)

این فولاد از کشورهای آلمان و چین وارد می شود. واژه Spk از Special K گرفته شده است. این فولاد در مقطع تسمه نیز به عنوان تسمه Spk در مجموعه تجارت آلیاژ موجود است. اولین بار در کشور های آلمان و سوئد فولاد Spk تولید شد و سپس کشور هایی مانند اتریش و آمریکا نیز به تولید آن پرداختند. این فولاد در بین فولاد گران و قالب سازان نیز محبوب است. پس از آزمایش های فراوان روی 1.2080 از آن دو فولاد SPK-R و SPK-NL تولید شد.

یکی از بارزترین ویژگی های این فولاد تحمل فشار و سایش است که کاربرد آن را افزایش می دهد. در هنگام عملیات حرارتی و تحت حرارت این فولاد در مقابل تغییر شکل مقاومت خوبی را نشان می دهد.

 

کاربرد فولاد ابزار 2080

از مهمترین کاربردهای فولاد 1.2080 یا همان فولاد spk می توان به استفاده از آنها در سنبه و ماتریس برشکاری، قالب میخ، ابزار تراش، انواع برقو، پلیسه گیر، انواع تیغه برش سیم، ابزارهای برشی تحت تنش بالا و… اشاره کرد. یکی از کاربرد های فولاد Spk در ابزار های برش کاغذ و پلاستیک است.

مشخصات فیزیکی و مکانیکی فولاد Spk

مشخصات مکانیکی و فیزیکی فولاد 1.2080

دانلود اطلاعات فولاد Spk

مقایسه فولاد Spk

تفاوت فولاد Spk و spk Nl

اولین تفاوت بین این دو فولاد در عناصر آنهاست. عدم وجود وانادیوم در Spk و کربن بیشتر موجود در آن از تفاوت های این دو فولاد در ترکیباتشان هست.

جدول آنالیز فولاد 1.2080

در فولاد spk از عناصر کربن، سیلیسیوم، منگنز، فسفر، گوگرد و کروم استفاده شده است که در میان آنها کروم با مقدار %13-11 دارای بیشترین درصد و فسفر و گوگرد با %0.03 دارای کمترین مقدار می باشند.

C% Si% Mn%
1.9 – 2.2 0.1 – 0.6 0.2 – 0.6
P% S% Cr%
0.03 0.03 11 – 13

از عناصر مهم در این فولاد میتوان به کروم و کربن اشاره کرد. کربن موچود در فولاد 2080 موجب بهبود سختی پذیری این فولاد می شود.

 

وزن میلگرد Spk

برای محاسبه وزن تقریبی میلگرد 1.2080 (SPK) میتوانید از محاسبه گر وزن فولادها استفاده کنید.

فولاد Spk

فولاد Spk در استاندارد Bohler با نام K100 شناخته میشود. متریال نامبر این فولاد 1.2080 است اما آن را با نام فولاد Spk میشناسند.

فولاد Spk در استاندارد های دیگر

DIN AISI JIS Mat. No
X210Cr12 D3 SKD1 1.2080

 

 

موجودی فولاد SPK

نام فولاد موجودی تأمین کننده
میلگرد spk از قطر 10mm الی 600mm آلمان
میلگرد spk از قطر 10mm الی 600mm بهلر
میلگرد spk از قطر 10mm الی 600mm چین

بیشتر بخوانید:

فولاد سردکار ۱٫۲۴۳۶ (SPK-R)       فولاد سردکار ۱٫۲۳۷۹ (SPK-NL)

مقاله ی مربوط به مشخصات و مقایسه و انواع فولاد Spk

قیمت فولاد 1.2080

به علت نوسانات بازار برای اطلاع از قیمت فولاد 1.2080(قیمت فولاد Spk ) با شماره های درج شده تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

برای مشاهده قیمت های مربوط به تمامی فولاد ها همچنین فولاد Spk می توانید از صفحه مربوط به قیمت فولادها دیدن فرمایید.

خرید فولاد 1.2080

برای خرید “فولاد سردکار 1.2080” و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

امکان ثبت سفارش آنلاین نیز وجود دارد. چنانچه با این روش مایل به ثبت سفارش هستید نوع متریال، مقاطع، شماره تماس و مقدار مورد نظر خود را برای پشتیبانی ما ارسال کنید تا بخش فروش با شما تماس بگیرند.

راهنمای سفارش و خرید فولاد 1.2080 در پایان متن ذکر شده است و همواره میتوانید ۲۴ ساعته از طریق پشتبیانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره های ذکر شده اطلاعات محصول خود را یه کارشناسان ما اعلام کنید.

شماره تماس:

021-67212

شرکت تجارت آلیاژ پیشرو


راهنمای خرید مشتریان

رویه سفارش و خرید از شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا(میلگرد)، جنس(فولاد spk)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

مشاوران شما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.