استیل 314

استیل 314

استیل 314 که با نام 1.4841 در استاندارد اروپایی DIN و ورق استیل نسوز در بازار شناخته می‌شود یک فولاد آستنیتی مقاوم در برابر حرارت است که از استحکام بالایی نیز برخوردار میباشد. این فولاد از عناصر و مواد مختلفی به صورت ورق، لوله و میلگرد ساخته شده است. اکثر کاربرد این فولاد، در زمینه ساخت و تولید کوره است و در زمینه صنایع شیمیایی نیز کاربرد گسترده ای دارد.

سرفصل‌ها

معرفی استیل 314

وجود 1.5 الی 2 درصدی از ماده سیلیسیم باعث شده است تا استیل گرید 314 در دماهای نزدیک به 1150 درجه سلسیوس نیز در برابر پوسته پوسته شدن عملکرد خوبی از خود به جای بگذارد. همانطور که میدانید؛ فولاد ضد زنگ 314 برای انجام فعالیت های مختلفی از جمله جوشکاری، فورجینگ(آهنگری)، شکل دهی گرم و … مناسب است.

ترکیبات شیمیایی

کربن: بیشتر از 0.2 درصد

سیلیسیم: در کمترین حالت 1.50 درصد و در بیشترین حالت 2.00 درصد

منگنز: بیشتر از 2.00 درصد

فسفر: بیشتر از 0.045 درصد

گوگرد: بیشتر از 0.015 درصد

نیتروژن: بیشتر از 0.11 درصد

کروم: در کمترین حالت 24.0 درصد و در بیشترین حالت 26.0 درصد

مس: فاقد مس

مولیبدن: فاقد مولیبدن

نیکل: در کمترین حالت 19.0 درصد و در بیشترین حالت 22.0 درصد

تیتانیوم: فاقد تیتانیوم

خواص فیزیکی فولاد ضد زنگ 314

خاصیت مغناطیسی: ندارد

چگالی: 7.9 کیلوگرم بر متر مکعب

رسانایی گرمایی (در دماهای بالاتر از 20 درجه سلسیوس): 15 وات بر متر در کلوین

مقاومت الکتریکی(در دمای اتاق): 9.0 اهم در میلیمتر مربع تقسیم بر متر

خواص مکانیکی

استحکام کششی: 689 MPa

قدرت تسلیم: 345 MPa

مدول الاستیسیته: 200 GPa

ازدیاد طول در هنگام شکست (در 50 میلی متر): 40%

سختی، راکول بی: 85

کاربرد استیل 314

استیل 314

  • صنعت خودروسازی
  • صنایع شیمیایی
  • صنایع نفتی
  • در زمینه ساخت کوره
  • آلیاژ مورد علاقه مهندسین مکانیک
  • و …

عملیات حرارتی

آنیل کردن این آلیاژ باید در بازه دمایی 1050 الی 1150 درجه سلسیوس صورت بگیرد و سپس به کمک هوا یا آب خنک کاری شود.

همچنین شکل دهی داغ این آلیاژ باید در دمای 800 الی 1150 درجه سلسیوس انجام بگیرد و سپس به کمک هوا خنک شود(خنک کاری باید به آرامی صورت بگیرد).

جوشکاری

فولاد 314 را میتوان به کمک روش های مختلف جوش، تحت جوشکاری قرار داد؛ اما توجه داشته باشید که ممکن است پدیده گرم شکنی(ترک خوردگی گرم) رخ دهد.

همچنین بدانید که انجام عملیات حرارتی مجدد لازم نیست.

به این نکته هم توجه داشته باشید که آلیاژ در شرایط جوشکاری شده در برابر خوردگی های مرزدانه هیچگونه مقاومتی از خود نشان نمیدهد.

قیمت و خرید استیل 314

به دلیل نوسانات بازار برای اطلاع از قیمت استیل 314 و مشاوره با کارشناسان قبل از خرید، با شماره تماس‌های درج شده بر روی سایت تجارت آلیاژ تماس بگیرید.

استیل 314

به منظور ثبت سفارش و خرید این محصول از طریق شماره‌ تماس‌های درج شده و چت آنلاین می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.

شما همواره میتوانید ۲۴ ساعته از طریق پشتبیانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره های ذکر شده اطلاعات محصول خود را یه کارشناسان ما اعلام کنید.

شماره تماس:

021-67212

شرکت تجارت آلیاژ پیشرو

راهنمای خرید مشتریان

رویه سفارش و خرید از شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا، جنس(استیل 314)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

مشاوران شما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.


محصولات مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.