آلیاژ اینکولوی 825

آلیاژ اینکولوی 825

اینکولوی 825 یک آلیاژ آستنیتی است که در سیستم UNS با شماره N08825 شناسایی میشود. این آلیاژ دارای عناصری همچون نیکل، آهن، کروم، مولیبدن، مس و تیتانیوم است که همین عناصر باعث میشوند تا این آلیاژ، در برابر محیط های خورنده، اکسنده و کاهنده، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد. این آلیاژ در انواع میلگرد، لوله و ورق تولید می شود و کاربردهای متعددی در صنایع مختلف دارد.

سرفصل‌ها

معرفی آلیاژ اینکولوی 825

وجود عنصر نیکل در آلیاژ اینکولوی 825 باعث میشود تا آلیاژ در برابر ترک خوردگی های ناشی از تنش کلریدی، عملکرد خوبی داشته باشد. همچنین افزوده شدن مولیبدن و مس به این آلیاژ سبب میشود تا مقاومت فلز در برابر محیط های کاهنده شامل اسید سولفوریک و فسفریک افزایش یابد(این آلیاژ جایگزین خوبی برای فولاد های ضد زنگ محسوب میشود).

این آلیاژ به سبب داشتن عناصر مولیبدن و کروم، در برابر ایجاد حفره های کلریدی مقاوم است. همچنین میتوان از این آلیاژ در محیط های اکسید کننده نیز استفاده کرد. از طرف دیگر، تیتانیوم موجود در این آلیاژ، حساسیت و نقاط ضعفی که در اثر جوشکاری بر روی آلیاژ پدید می آید را از بین میبرد. پایدارسازی آلیاژ، مقاومت آلیاژ در برابر خوردگی های مرزدانه ای را افزایش میدهد و باعث مشود تا کاربرد این آلیاژ در صنعت، افزایش یابد.

اینکولوی 825 در اکثر محیط های خورنده مقاوم است. برای مثال شما میتوانید از این آلیاژ، در محیط هایی که وجود سولفوریک اسید، گوگرد، فسفر، نیتریک، اسید های فلئوریدریک، اسید های عالی و مواد قلیایی مانند سدیم، پتاسیم، هیدروکسید و اسیدکلریدریک حس میشود؛ استفاده کنید. دمای 550 درجه سانتی گراد دمای کاربردی این آلیاژ است.

Incoloy 825 بر پایه عنصر نیکل است و میتوان به راحتی شکل آن را تغییر داد. همچنین با استفاده از روش های معمولی و رایج میتوان بر روی آن عملیات جوشکاری را پیاده سازی کرد.

استاندارد های اخذ شده

استاندارد B 424 از سازمان ASTM(انجمن آمریکایی آزمون و مواد)

استاندارد SB 424 از سازمان ASME(جامعه مهندسین مکانیک آمریکا)

ترکیبات شیمیایی (درصد)

نیکل: در کمترین حالت 38.0 و در بیشترین حالت 46.0

آهن: در کمترین حالت 22.0

کروم: در کمترین حالت 19.5 و در بیشترین حالت 23.5

مولیبدن: در کمترین حالت 2.5 و در بیشترین حالت 3.5

مس: در کمترین حالت 1.5 و در بیشترین حالت 3.0

تیتانیوم: در کمترین حالت 0.6 و در بیشترین حالت 1.2

کربن: در بیشترین حالت 0.05

منگنز: در بیشترین حالت 1.0

گوگرد: در بیشترین حالت 0.03

سیلیسیم: در بیشترین حالت 0.5

آلومینیوم: در بیشترین حالت 0.2

خواص فیزیکی

چگالی: 0.294 پوند بر اینچ مکعب (8.14 گرم بر سانتی‌متر مکعب)

مدول الاستیسیته(مدول یانگ): 3 M psi (196 مگاپاسکال) در دمای 100 درجه فارنهایت(38 درجه سلسیوس)

محدوده دمای ذوب: 2500 الی 2550 درجه فارنهایت (1370 الی 1400 درجه سلسیوس)

گرمای ویژه: 0.105 btu پوند بر درجه فارنهایت (440 ژول بر کیلوگرم بر کلوین)

رسانایی گرمایی (در دمای 78 درجه فارنهایت یا 26 درجه سلسیوس): 10.6 BTU در فوت تقسیم بر ساعت در مجذور فوت در ساعت در درجه فارنهایت (11.1 وات بر متر بر کلوین)

مقاومت الکتریکی ویژه (در دمای 78 درجه فارنهایت یا 26 درجه سلسیوس): 67.8 میکرو اهم بر اینچ (1.13 میکرو اهم بر سانتی‌متر)

ضریب انبساط حرارتی خطی: 7.88 میکرو اینچ تقسیم بر اینچ در درجه فارنهایت(در دمای 200 درجه فارنهایت) یا 4 متر تقسیم بر متر در درجه سلسیوس(در دمای 93 درجه فارنهایت)

خواص مکانیکی (در دمای 70 درجه فارنهایت یا 21 درجه سلسیوس)

 • استحکام تسلیم (با 0.2 درصد آفست): psi 49000(338 Mpa)
 • استحکام کششی نهایی: 96000 psi (662 Mpa)
 • افزایش طول نسبی (در هر 2 اینچ یا 50 میلیمتر): 45 درصد
 • سختی راکول: 135-165

ویژگی های مکانیکی

این آلیاژ در دماهای پایین و دماهای بالا، خواص مکانیکی مطلوبی دارد(خواص مکانیکی خود را حفظ می کند). این آلیاژ در کل از استحکام ضربه ای و شکل پذیری خوبی بهره می برد؛ اما با قرارگیری آلیاژ اینکولوی 825 در دماهای بالاتر از 100 درجه فارنهایت(540 درجه سانتی گراد)، باعث میشود تا در ریزساختار های آلیاژ تغییراتی ایجاد شود که منجر به کاهش شکل پذیری(داکتلیته) و استحکام ضربه ای آن خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید که آلیاژ را میتوان به کمک کار سرد، سخت کرد.

نتایج آزمون ضربه شارپی برای آلیاژ اینکولوی 825

1- در دما اتاق(نحوه جهت گیری: طولی): استکام ضربه برابر است با 79.0 فوت بر پوند(107 ژول)

2- در دما اتاق(نحوه جهت گیری: عرضی): استکام ضربه برابر است با 83.0 فوت بر پوند(113 ژول)

3- در دما -423 درجه فارنهایت (نحوه جهت گیری: طولی): استکام ضربه برابر است با 68.0 فوت بر پوند(92 ژول)

4- در دما -423 درجه فارنهایت (نحوه جهت گیری: عرضی): استکام ضربه برابر است با 68.0 فوت بر پوند(92 ژول)

مقاومت فلز در برابر خوردگی

شاخص ترین و مهمترین ویژگی اینکولوی 825، مقاومت عالی آن در برابر خوردگی است. این آلیاژ در هر دو محیط اکسنده و کاهنده، عملکرد خوبی دارد و میتواند نیاز های شما را به خوبی برآورده کند. اما سوال اینجاست که این آلیاژ در برابر چه نوعی از خوردگی ها مقاوم است؟ این آلیاژ در برابر خوردگی های معمولی، خوردگی های حفره ای، خوردگی های شکافی، خوردگی های مرزدانه ای و ترک خوردگی های ناشی از تنش کلریدی مقاوم است.

مقاومت اینکولوی 825 در برابر ترک خوری خوردگی تنشی

وجود مقدار زیادی از عنصر نیکل، باعث میشود تا فلز در برابر ترک خوردگی تنشی مقاوم شود. اما در آزمایشاتی نیز مشاهده شده است که با قرار دادن طولانی مدت فلز در برابر منیزیم کلرید، علائم ترک خوری دیده شده است.

مقاومت فلز در برابر خوردگی حفره ای

آلیاژ اینکولوی 825 بدلیل دارا بودن کروم و مولیبدن، در برابر خوردگی های کلریدی مقاوم هستند. در واقع شما در مکان هایی که کلر زیاد است(مانند آب دریا)؛ میتوانید از این آلیاژ بهره ببرید.

مقاومت فلز در برابر خوردگی شکافی و حفره ای کلرید

مقاومت فلز در برابر خوردگی مرزدانه ای

جدول چهارم- مقاومت اینکولوی 825 در محیط آزمایشگاه(آلیاژ در مجاورت سولفوریک اسید میباشد)

کاربرد های آلیاژ اینکولوی 825

 • کنترل و کاهش آلودگی هوا(دستگاه شستشوی گاز)
 • تجهیزات لازم جهت پردازش مواد شیمیایی(برای مثال اسید ها، مواد قلیایی)
 • تجهیزات لازم جهت فراوری و تولید مواد غذایی
 • در زمینه اتمی(فراوری مجدد سوخت، مدیریت پسماند)
 • تولید نفت و گاز دریایی(مبدل های حرارتی آب دریا، سیستم های لوله کشی درون دریا)
 • کانه آرایی(تجهیزات پالایش و فراوری مس)
 • فراوری و پالایش نفت(مبدل های خنک کننده)
 • تجهیزات زنگ زدای اسیدی فولاد های ضد زنگ(کویل های گرمایشی، تانک ها و…)
 • دفع زباله(سیستم های لوله کشی چاه تزریق)

قیمت و خرید آلیاژ اینکولوی 825

برای اطلاع از قیمت آلیاژ اینکولوی 825 با توجه به نوسانات دلار و محدود بودن این نوع آلیاژ در بازار (امکان ثبت سفارش و تامین آن از اروپا توسط شرکت تجارت آلیاژ وجود دارد) قبل از خرید با شماره تلفن‌های درج شده بر روی سایت تجارت آلیاژ  تماس بگیرید. تا کارشناسان ما در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

آلیاژ اینکولوی 825

راهنمای سفارش و خرید در پایان متن ذکر شده است و همواره میتوانید ۲۴ ساعته از طریق پشتبیانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره های ذکر شده اطلاعات محصول خود را یه کارشناسان ما اعلام کنید.

شماره تماس:

021-67212

شرکت تجارت آلیاژ پیشرو

راهنمای خرید مشتریان

رویه سفارش و خرید از شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا، جنس(آلیاژ اینکولوی 825)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

مشاوران شما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.


محصولات مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.