آلیاژ نیمونیک 75

آلیاژ نیمونیک 75

آلیاژ نیمونیک 75 در انواع میلگرد، لوله و ورق تولید می شود که در برابر اکسیداسیون مقاوم هستند و نرخ خزش آنها بسیار ناچیز است. این آلیاژ در دماهای بالا (تا 980 درجه سلسیوس) مقاومت خوبی در برابر اکسیداسیون دارد و میتواند عملکرد مطلوبی را در اختیار شما قرار دهد. بنابراین گزینه مناسبی برای زمانی است که مقاومت به دمای بالا و اکسیداسیون مدنظر می‌باشد و مقاومت به خزش اهمیت چندانی ندارد.

سرفصل‌ها

معرفی آلیاژ نایمونیک 75

آلیاژ نیمونیک 75 از نیکل و کروم (و تیتانیوم) تشکیل شده است و خواص مکانیکی آن بسیار مطلوب و منحصربفرد است. در واقع وجود تیتانیوم در ساختار این آلیاژ باعث میشود تا استحکام کلی آلیاژ افزایش یابد.

ترکیبات شیمیایی

 • کربن: در کمترین حالت 0.080 درصد و در بیشترین حالت 0.150 درصد
 • کروم: در کمترین حالت 18.0 درصد و در بیشترین حالت 21.0 درصد
 • سیلیسیم: در بیشترین حالت 1.0 درصد
 • مس: در بیشترین حالت 0.50 درصد
 • آهن: در بیشترین حالت 5.0 درصد
 • منگنز: در بیشترین حالت 1.0 درصد
 • تیتانیوم: در کمترین حالت 0.20 درصد و در بیشترین حالت 0.60 درصد
 • نیکل: مقادیر بالا را با یکدیگر جمع کنید و آن را از میزان کل ترکیبات آلیاژ (100 درصد) کم کنید(میزان باقی مانده).

خواص مکانیکی آلیاژ نایمونیک 75

استحکام تسلیم (با 2 درصد آفست): در کمترین حالت 275 مگاپاسکال

استحکام کششی: در کمترین حالت 750 مگاپاسکال

افزایش طول نسبی (در هر 50 میلیمتر): 42 درصد

خواص فیزیکی

چگالی: 8.37 گرم بر سانتی متر مکعب

محدوده دمایی ذوب: 1340 الی 1380 درجه سلسیوس

گرمای ویژه (در دمای 20 درجه سلسیوس): 461 ژول بر کیلوگرم در درجه سلسیوس

عملیات حرارتی

برای رسیدن به یک استحکام مطلوب و کافی، شما میبایست آلیاژ نایمونیک 75 را تحت عملیات حرارتی و سپس کوئنچ، قرار دهید. همچنین توجه داشته باشید که عملیات تابکاری کاری (آنیل) فلز باید در دمای 1050 درجه سلسیوس انجام شود و سپس قطعه به کمک هوا خنک شود.

گرم کاری (کار گرم)

گرم کاری آلیاژ نایمونیک 75 در بازه دمایی 950 الی 1220 درجه سلسیوس باید اتفاق بیفتد.

پُتک کاری (آهنگری)

آلیاژ نایمونیک 75 را میتوان در دماهای مختلف و تحت عملیات حرارتی؛ پتک کاری(آهنگری) کرد تا آلیاژ اشکال مختلفی همچون حلقه، دیسک، فلنج و … به خود بگیرد.

کار سرد

توجه داشته باشید که آلیاژ نایمونیک 75 را در شرایط آنیل شده، تحت عملیات سردکاری قرار دهید.

جوشکاری

روش های مختلفی برای جوشکاری آلیاژ نایمونیک 75 وجود دارد که عبارتند از: TIG، MMA و MIG. همچنین توجه داشته باشید که قبل از اعمال فرایند جوشکاری بر روی آلیاژ نایمونیک 75، از آنیل بودن آلیاژ مطمئن شوید.

کاربرد های آلیاژ نایمونیک 75

آلیاژ نیمونیک 75

 • در صنعت هوافضا
 • تجهیزات پردازشگرهای حرارتی
 • تجهیزات و قطعات کوره های صنعتی
 • ساخت تجهیزات توربین گازی

قیمت و خرید آلیاژ نیمونیک 75

به دلیل نوسانات دلار و محدود بودن این نوع آلیاژ در بازار (امکان ثبت سفارش و تامین آن از اروپا توسط شرکت تجارت آلیاژ وجود دارد) برای اطلاع از قیمت آلیاژ نیمونیک 75 و مشاوره با کارشناسان قبل از خرید، با شماره تماس‌های درج شده بر روی سایت تجارت آلیاژ تماس بگیرید.

آلیاژ نیمونیک 75

به منظور ثبت سفارش و خرید این محصول از طریق شماره‌ تماس‌های درج شده و چت آنلاین می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.

شما همواره میتوانید ۲۴ ساعته از طریق پشتبیانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره های ذکر شده اطلاعات محصول خود را یه کارشناسان ما اعلام کنید.

شماره تماس:

021-67212

شرکت تجارت آلیاژ پیشرو

راهنمای خرید مشتریان

رویه سفارش و خرید از شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز است. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا، جنس(آلیاژ نیمونیک 75)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

مشاوران شما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.


محصولات مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.