آلیاژ نیمونیک 80A

آلیاژ نیمونیک 80A

آلیاژ نیمونیک گرید 80a از عناصری همچون نیکل و کروم تشکیل شده است و در انواع میلگرد، لوله و ورق تولید می شود، این آلیاژ مقاومت بسیار خوبی در برابر انواع محیط های خورنده دارد. همچنین خواص مکانیکی مطلوبی دارد و در بسیاری از صنایع استفاده میشود. این آلیاژ به روش رسوبی سخت کاری شده است و میتواند در محیط هایی که دما به 815 درجه سلسیوس (1500 درجه فارنهایت) نیز میرسد؛ عملکرد خوبی در اختیار کاربر قرار دهد.

سرفصل‌ها

معرفی آلیاژ نیمونیک 80A

در کل آلیاژ نیمونیک گرید 80a برای شرایطی مناسب است که قطعه قرار است تحت تنش های مداوم و دماهای بالا قرار بگیرد. به همین دلیل است که از این آلیاژ در توربین های گازی و همچنین در ژنراتور های هسته ای استفاده میشود. همچنین از این آلیاژ در زمینه تیونینگ و تقویت موتور اتومبیل های ریسینگ (مسابقه ای) استفاده میشود. اگر این آلیاژ تحت عملیات حرارتی محلولی قرار بگیرد؛ ماشینکاری آن را ساده تر می کند. در این شرایط انجام عملیات پیر سختی باعث میشود تا خواص مکانیکی آلیاژ و همچنین مقاومت فلز در برابر خزش بیشتر شود و آستانه خستگی فلز نیز افزایش می یابد.

مقاومت آلیاژ نیمونیک گرید 80a در برابر خوردگی

آلیاژ نیمونیک 80A در برابر محیط های اکسنده عملکرد بسیار خوبی دارد (چه در دمای بالا و چه در دمای پایین). مقاوم بودن این آلیاژ در برابر خوردگی به این دلیل است که یک لایه اکسید کروم بر روی فلز تشکیل میشود. این لایه باعث میشود تا آلیاژ در برابر محیط های گرم نیز تخریب نشود (مقاومت کند).

ماشینکاری آلیاژ در حد خوبی قرار دارد و همچنین جوشکاری بسیار راحت بر روی این آلیاژ انجام می پذیرد.

مزیت و خصوصیت های ویژه 

  • مقاومت بالا آلیاژ در برابر خوردگی
  • خواص مکانیکی مطلوب
  • ماشینکاری خوب و راحت
  • جوشکاری به راحتی صورت می گیرد.
  • در برابر تنش‌های مداوم و دماهای بالا مقاوم است.

ترکیبات شیمیایی

کربن: در بیشترین حالت 0.10 درصد

کروم: در کمترین حالت 18.0 درصد و در بیشترین حالت 21.0 درصد

سیلیسیم: در بیشترین حالت 1.0 درصد

مس: در بیشترین حالت 0.2 درصد

آهن: در بیشترین حالت 3.0 درصد

منگنز: در بیشترین حالت 1.0 درصد

تیتانیوم: در کمترین حالت 1.8 درصد و در بیشترین حالت 2.7 درصد

آلومینیوم: در کمترین حالت 1.0 درصد و در بیشترین حالت 1.8 درصد

کبالت: در بیشترین حالت 2.0 درصد

بور: در بیشترین حالت 0.008 درصد

زیرکونیوم: در بیشترین حالت 0.15 درصد

سرب: در بیشترین حالت 0.0025 درصد

گوگرد: در بیشترین حالت 0.015 درصد

نیکل: در حالت متعادل

خواص مکانیکی

استحکام کششی: 1250 Mpa یا 181 ksi

تنش تسلیم: 780 Mpa یا 113 ksi

افزایش طول نسبی: 30 درصد

کاربرد این آلیاژ در زمینه اتومبیل های ریسینگ

آلیاژ نیمونیک 80A

  • سوپاپ ها و خروجی دود ناشی از احتراق
  • بست ها
  • گیربکس خودرو

آنیل کردن آلیاژ نیمونیک گرید 80a

برای آنیلینگ کردن آلیاژ نیمونیک گرید 80a باید فلز را در دمای 1079 درجه سانتی گراد به مدت 8 ساعت قرار داد. سپس باید آن را به کمک هوا خنک کرد.

قیمت و خرید آلیاژ نیمونیک 80A

به دلیل نوسانات دلار و محدود بودن این نوع آلیاژ در بازار (امکان ثبت سفارش و تامین آن از اروپا توسط شرکت تجارت آلیاژ وجود دارد) برای اطلاع از موجودی انبار، قیمت آلیاژ نیمونیک 80A و مشاوره رایگان با کارشناسان قبل از خرید، با شماره تماس‌های درج شده بر روی سایت تجارت آلیاژ تماس بگیرید.

به منظور ثبت سفارش و خرید این محصول از طریق شماره‌ تماس‌های درج شده و چت آنلاین می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.

آلیاژ نیمونیک 80A

شما همواره میتوانید ۲۴ ساعته از طریق پشتبیانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره های ذکر شده اطلاعات محصول خود را یه کارشناسان ما اعلام کنید.

شماره تماس:

021-67212

شرکت تجارت آلیاژ پیشرو

راهنمای خرید مشتریان

رویه سفارش و خرید از شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا، جنس(آلیاژ نیمونیک 80A)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

مشاوران شما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.


محصولات مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.