آلیاژ هستلوی C-2000

آلیاژ هستلوی C-2000

آلیاژ هستلوی گرید C2000 در انواع میلگرد، لوله و ورق تولید می شود، این آلیاژ از عناصر نیکل، کروم و مولیبدن تشکیل شده است و در برابر محیط های خورنده مقاومت بسیار بالایی از خود نشان میدهد. در واقع این آلیاژ در طیف گسترده از انواع خوردگی ها(و همچنین از نظر دمایی) مقاوم است. برای مثال از این آلیاژ میتوان در مجاورت اسید هایی همچون سولفوریک اسید، هیدروفلوئوریک اسید، هیدرو کلریدریک رقیق(حتی در دماهای بالا) نیز استفاده کرد.

سرفصل‌ها 

معرفی آلیاژ هستلوی گرید C-2000

وجود کروم در آلیاژ هستلوی گرید C2000 سبب میشود تا شما بتوانید از این آلیاژ در محیط هایی که مخلوطی از اسید سولفوریک و اسید های اکسنده وجود دارد نیز استفاده کنید. در واقع وجود نیکل باعث میشود تا مقاومت آلیاژ در برابر محیط های اکسنده(و محیط هایی که یون آهن در آنها وجود دارد) افزایش چشمگیری پیدا بکند.

از طرف دیگر این آلیاژ در برابر خوردگی های شکافی، حفره ای و ترک خوری های ناشی از تنش کلرید مقاوم است. همچنین توجه داشته باشید که بعد از جوشکاری، نیازی به انجام عملیات حرارتی مجدد نیست.

کاربردهای آلیاژ هستلوی گرید C2000 در زمینه های مختلف

آلیاژ هستلوی C-2000

  • در حوزه مهندسی شیمی: برای فراوری و تولید اسید سولفوریک
  • در زمینه لوله کشی، راکتور ها، سانتریفیوژها، مبدل های حرارتی، مخازن، شیر ها ، همزن ها و … از آلیاژ هستلوی گرید C2000 بهره برده میشود.
  • در زمینه مهندسی محیط زیست: سیستم های دمنده و تهویه کننده دودکش ها، در کارخانه های زباله سوزی، تصفیه اسید ها و…

ترکیبات شیمیایی آلیاژ هستلوی گرید C2000

کربن: در بیشترین حالت 0.010 درصد

سیلیسیم: در بیشترین حالت 0.08 درصد

منگنز: در بیشترین حالت 0.50 درصد

فسفر: در بیشترین حالت 0.025 درصد

گوگرد: در بیشترین حالت 0.010 درصد

کبالت: در بیشترین حالت 2.0 درصد

کروم: در بیشترین حالت 24.0 درصد و در کمترین حالت 22.0 درصد

آهن: در بیشترین حالت 3.0 درصد

مولیبدن: در بیشترین حالت 17.0 درصد و در کمترین حالت 15.0 درصد

مس: در بیشترین حالت 1.9 درصد و در کمترین حالت 1.3 درصد

آلومینیوم: در بیشترین حالت 0.50 درصد

نیکل: در حالت تعادل

مشخصات فیزیکی آلیاژ هستلوی گرید C2000 (در دمای اتاق)

محدوده دمای ذوب: 1328 الی 1358 درجه سلسیوس

چگالی : 8500 کیلوگرم بر متر مکعب

مدول الاستیسیته(مدول یانگ): 218 گیگاپاسکال

گرمای ویژه: 428 ژول بر کیلوگرم بر کلوین

محدوده دمای ذوب: 2615 الی 2635 درجه فارنهایت (1435 الی 1446 درجه سلسیوس)

رسانایی گرمایی: 9.1 وات بر متر بر درجه کلوین

ضریب انبساط حرارتی: 12.4 میکرو بر درجه کلوین

مقاومت ویژه: 1.28 اهم در میلی متر مربع بر متر

مشخصات ساخت و پردازش

آلیاژ هستلوی گرید C2000 در دو حالت داغ و سرد شکل پذیر است(هم شکل دهی سرد و هم شکل دهی داغ را میپذیرد). دمای لازم برای شکل دهی داغ این آلیاژ در بازه 950 الی 1235 درجه سانتی گراد قرار میگیرد. همچنین توجه داشته باشید که میتوان از تمام روش های معمول و استاندارد شکل دهی استفاده کنید.

نرخ سفت شدن این آلیاژ بسیار بالا است. همچنین توجه داشته باشید که آنیل محلولی بعد از شکل دهی داغ، باید به صورت کلی تکرار شود. اما این شرایط برای شکل دهی سرد متفاوت است(تکرار تا زمانی صورت میگیرد که میزان تغییر شکل، حداقل 15 درصد باشد).

عملیات حرارتی

آنیل محلولی آلیاژ باید در بازه دمایی 1120 الی 1149 درجه سانتی گراد انجام شود. توجه داشته باشید که مدت زمان عملیات به میزان ضخامت محصول نیمه آماده بستگی دارد.

برای کوئنچ کردن آلیاژ هم میتوانید از هوای متراکم و یا گاز محافظ استفاده کنید.

جوشکاری

آلیاژ هستلوی گرید C2000 معمولا بر روی فلز های مشابه جوشکاری میشود. روش های جوشکاری برای این آلیاژ متعدد است؛ اما روش های معمول جوشکاری عبارتند از: GTAW، GMAW و جوشکاری قوسی ذوبی.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که در حین جوشکاری باید بر روی قطعه کار، اثری از آلودگی و ذرات گرد و خاک نباشد(سطح تمیز باشد). همچنین برای رسیدن به یک میزان مقاومت مطلوب، باید در حین جوشکاری کمترین میزان حرارت ممکن را اعمال کنید.

قیمت و خرید آلیاژ هستلوی C-2000

به دلیل نوسانات دلار و محدود بودن این نوع آلیاژ در بازار (امکان ثبت سفارش و تامین آن از اروپا توسط شرکت تجارت آلیاژ وجود دارد) برای اطلاع از قیمت آلیاژ هستلوی C-2000 و مشاوره با کارشناسان قبل از خرید، با شماره تماس‌های درج شده بر روی سایت تجارت آلیاژ تماس بگیرید.

آلیاژ هستلوی C-2000

به منظور ثبت سفارش و خرید این محصول از طریق شماره‌ تماس‌های درج شده و چت آنلاین می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.

شما همواره میتوانید ۲۴ ساعته از طریق پشتبیانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره های ذکر شده اطلاعات محصول خود را یه کارشناسان ما اعلام کنید.

شماره تماس:

021-67212

شرکت تجارت آلیاژ پیشرو

راهنمای خرید مشتریان

رویه سفارش و خرید از شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا، جنس(آلیاژ هستلوی C-2000)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

مشاوران شما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.

 


محصولات مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.