آلیاژ نیمونیک 90

آلیاژ نیمونیک 90

آلیاژ نیمونیک گرید 90 (Nimonic 90) در انواع میلگرد، لوله و ورق تولید شده و متشکل از عناصر نیکل، کروم و کبالت است که در اثر پدیده سخت شدن بارشی، استحکام آن افزایش می‌یابد. آلیاژ نایمونیک 90 از مقاومت خزشی و تنش-گسیختگی بالایی تا دمای 920 درجه سانتیگراد برخوردار است.

سرفصل‌ها

معرفی آلیاژ نیمونیک 90

این آلیاژ در برابر خزش و تنش هایی که در دماهای بالا(حداکثر 1740 درجه فارنهایت معادل 950 درجه سلسیوس) رخ میدهند؛ مقاوم است و میتواند عملکرد خوبی در اختیار کاربر قرار دهد. در واقع کاربرد این آلیاژ در قسمت‌هایی از سازه است که تحت دما و تنش مکانیکی بسیار زیادی قرار دارد. استحکام و مقاومت بالای این آلیاژ در برابر خوردگی، دمای بالا و اکسیداسیون، به دلیل وجود عناصر آلومینیوم و تیتانیوم است که در فرایند آلیاژ سازی به آلیاژ  افزوده شده اند.

عناصر تشکیل دهنده 

کربن: در بیشترین حالت 0.13 درصد

سیلیسیم: در بیشترین حالت 1.0 درصد

مس: در بیشترین حالت 0.2 درصد

آهن: در بیشترین حالت 1.5 درصد

منگنز: در بیشترین حالت 1.0 درصد

کروم: در کمترین حالت 18.0 و در بیشترین حالت 21.0 درصد

تیتانیوم: در کمترین حالت 2.0 و در بیشترین حالت 3.0 درصد

آلومینیوم: در کمترین حالت 1.0 و در بیشترین حالت 2.0 درصد

کبالت: در کمترین حالت 15.0 و در بیشترین حالت 21.0 درصد

بور: در بیشترین حالت 0.02 درصد

سولفور: در بیشترین حالت 0.015 درصد

سرب: در بیشترین حالت 0.0020 درصد

زیرکونیوم: در بیشترین حالت 0.15 درصد

نیکل: به میزان متعادل

قابلیت ماشینکاری و شکل پذیری

آلیاژ نایمونیک گرید 90 را میتوان پس از عملیات حرارتی، تحت عملیات ماشینکاری قرار داد. ماشینکاری این آلیاژ بر اساس روش های معمول و به کمک مواد خنک کننده مطلوب انجام میشود. توجه داشته باشید که اگر قطعه کار را تحت فعالیت هایی قرار دهید که ماشینکاری در آنها با سرعت بسیار بالا انجام میشود (به عنوان مثال فرزکاری، تراشکاری و سنگ زنی)؛ حتما باید از آب(به عنوان مایع خنک کننده) استفاده کنید. از طرف دیگر، در هنگام داخل تراشی، سوراخ کاری و قلاویز زنی، شما به یک روان کننده قوی و مطلوب نیاز خواهید داشت. همچنین شکل و فُرم آلیاژ نیمونیک گرید 90 را میتوان با استفاده از روش های معمولی تغییر داد.

شرایط و ضوابط موجود برای جوشکاری این آلیاژ

شما میتوانید با استفاده از روش های معمولی و اصولی، آلیاژ نیمونیک گرید 90 را جوشکاری کنید و از آن بهره ببرید. همچنین برای رسیدن به نتایج مطلوب، کافی است عملیات حرارتی را بعد از جوشکاری انجام دهید.

رسانایی گرمایی در دماهای مختلف

1- در دمای 20 درجه سلسیوس(68 درجه فارنهایت): 11.47 وات بر متر بر درجه سلسیوس(80.46 Btu در اینچ بر مجذور فوت بر ساعت بر درجه فارنهایت)

2- در دمای 500 درجه سلسیوس(932 درجه فارنهایت): 18.97 وات بر متر بر درجه سلسیوس(133.07 Btu در اینچ بر مجذور فوت بر ساعت بر درجه فارنهایت)

3- در دمای 1000 درجه سلسیوس(1832 درجه فارنهایت): 27.88 وات بر متر بر درجه سلسیوس(195.58 Btu در اینچ بر مجذور فوت بر ساعت بر درجه فارنهایت)

جزئیات کشش برای آلیاژ نیمونیک گرید 90

در دمای 20 درجه سلسیوس(68 درجه فارنهایت):

  • تنش تسلیم(0.1 درصد) برابر است با 729 مگاپاسکال(106000 ksi)
  • تنش تسلیم(0.2 درصد) برابر است با 752 مگاپاسکال(109000 ksi)
  • استحکام کششی برابر است با 1175 مگاپاسکال(107000 ksi)
  • افزایش طول نسبی برابر است با 30 درصد
  • ضریب کاهش مقطع برابر است با 47 درصد

کاربرد های نیمونیک گرید 90

از این آلیاژ معمولا در ساخت پره توربین های گازی (که تحت دما، خزش و تنش مکانیکی بالا قرار دارند) و ابزار کار گرم استفاده می‌شود. همچنین در ساخت قطعات اتومبیل(سوپر شارژ و توربو شارژ)، سوپاپ های موتور و… کاربرد دارد. در کل، زمانی از آلیاژ نیمونیک گرید 90 استفاده می‌شود که قرار است قطعه تحت دمای بالا و تنش زیاد قرار بگیرد.

قیمت و خرید آلیاژ نیمونیک 90

به دلیل نوسانات دلار و محدود بودن این نوع آلیاژ در بازار (امکان ثبت سفارش و تامین آن از اروپا توسط شرکت تجارت آلیاژ وجود دارد) برای اطلاع از موجودی انبار، قیمت آلیاژ نیمونیک 90 و مشاوره رایگان با کارشناسان قبل از خرید، با شماره تماس‌های درج شده بر روی سایت تجارت آلیاژ تماس بگیرید.

آلیاژ نیمونیک 90

به منظور ثبت سفارش و خرید این محصول از طریق شماره‌ تماس‌های درج شده و چت آنلاین می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.

شما همواره میتوانید ۲۴ ساعته از طریق پشتبیانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره های ذکر شده اطلاعات محصول خود را یه کارشناسان ما اعلام کنید.

شماره تماس:

021-67212

شرکت تجارت آلیاژ پیشرو

راهنمای خرید مشتریان

رویه سفارش و خرید از شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز است. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا، جنس(آلیاژ نیمونیک 90)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

مشاوران شما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.


محصولات مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.