آلیاژ هستلوی C-4

آلیاژ هستلوی C-4

آلیاژ هستلوی (Hastelloy)، یک اصطلاح برای فلز نیکل است که به منظور افزایش مقاومت آن به خوردگی به آلیاژ تبدیل شده است. هستلوی گرید C4 در انواع میلگرد، لوله و ورق تولید می شود، آلیاژ هستلوی C-4 دارای عناصر نیکل، کروم و مولیبدن است؛ بنابراین در برابر محیط‌های خورنده مقاوم‌ بوده، اما توجه داشته باشید که این آلیاژ، در دماهای بالا نیز نسبت به خوردگی مقاوم است.

سرفصل‌ها

معرفی آلیاژ هستلوی C-4

آلیاژ هستلوی C-4 در شرایط احیاء و اکسیداسیون نیز در برابر خوردگی مقاومت می‌کند. در واقع، در محیط‌هایی که هم دما بسیار بالا است و هم موادی مانند سولفوریک اسید، اسید نیتریک، کلر، فرمیک اسید، استیک اسید، حلال‌ها و… وجود دارد؛ این آلیاژ می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

آلیاژ هستلوی گرید C-4 نسبت به خوردگی بین بلوری، ترک خوری خوردگی تنشی و ایجاد حفره تمایل بسیار پایینی دارد. در واقع احتمال رخ‌دادن این‌گونه اتفاقات در این آلیاژ بسیار پایین است. همچنین این آلیاژ از تعادل حرارتی خوبی بهره می‌برد و می‌توان بدون هیچ‌گونه آسیبی، آن را تحت جوشکاری قرار داد.

خواص فیزیکی

بازه دمایی ذوب: 1335 الی 1380 درجه سانتی گراد

چگالی (در دمای اتاق): 8.640 کیلوگرم بر متر مکعب

مدول الاستیسیته (در دمای اتاق): 211 گیگاپاسکال

گرمای ویژه: 410 ژول بر کیلوگرم بر کلوین

رسانایی گرمایی (در دمای اتاق): 10.1 وات بر متر بر کلوین

ضریب انبساط حرارتی (در بازه 20 الی 100 درجه): 10.8 میکرو (10 به توان منفی 6) کلوین

مقاومت الکتریکی ویژه (در دمای اتاق): 1.25 اهم در متر مربع بر متر

دستورالعمل‌های لازم جهت ساخت و مونتاژ این آلیاژ

آلیاژ هستلوی گرید C-4 در هر دو حالت سرد و گرم، تغییرشکل‌پذیر است. اما بهترین بازه دمایی برای حالت‌دهی گرم این آلیاژ، بین 954 و 1107 درجه سلسیوس رخ می‌دهد. همچنین شما برای ایجاد تغییر‌شکل در این آلیاژ، می‌توانید از تکنیک‌های استاندارد شکل‌دهی نیز استفاده کنید.

آنیل کردن(بازپخت) این فلز در حالت گرم، باید چندین بار انجام شود. در حالت سرد نیز این تکرار باید متناسب با میزان تغییرشکل فلز تکرار شود.

عملیات حرارتی

روش آنیل کردن(بازپخت): مدت زمان آنیل کردن باید متناسب با ضخامت محصول نیمه‌آماده صورت بگیرد.

خنک کاری: به وسیله آب، هوای متراکم یا گاز بی اثر(مانند هلیوم، آرگون و…)

جوشکاری

آلیاژ هستلوی گرید C-4 را می‌توان به روش قوسی با گاز خنثی (GMAW) یا گاز تنگستن (GTAW)، تحت عملیات جوشکاری قرار داد. همچنین می‌توان این آلیاژ را به روش قوسی ذوبی جوشکاری کرد. همچنین توجه داشته باشید که محصولات نیمه‌آماده باید در شرایطی قرار بگیرند که تنش وجود نداشته باشد و سطح فلز بدون آلودگی باشد. برای بالا بردن میزان مقاومت فلز در برابر خوردگی نیز باید فلز را در شرایط دمایی پایین، تحت جوشکاری قرار دهید. توجه داشته باشید که نیازی به پیش گرمایش یا انجام عملیات حرارتی مجدد نمی‌باشد.

کاربردهای آلیاژ هستلوی گرید C-4

  • تصفیه فاضلاب‌ها (مهندسی محیط‌زیست)
  • به‌منظور گوگردزدایی از دودکش‌های صنعتی (کاهش آلودگی)
  • در ساخت مبدل‌های حرارتی، لوله‌کشی، اتصالات، ساخت سانتریفیوژ (مهندسی شیمی)
  • برای اسیدزدایی تجهیزات صنعتی موجود در کارخانه‌ها (برای مثال مخازن، مبدل‌های حرارتی و…)
  • برای ساخت مخازن حمل‌ونقل و ذخیره‌سازی اسیدها

قیمت و خرید آلیاژ هستلوی C-4

به دلیل نوسانات ارزی و محدود بودن این نوع آلیاژ در بازار (امکان ثبت سفارش و تامین آن از اروپا توسط شرکت تجارت آلیاژ وجود دارد) برای اطلاع از موجودی انبار، قیمت و مشاوره خرید آلیاژ هستلوی C-4 با کارشناسان قبل از خرید، با شماره تماس‌های درج شده بر روی سایت تجارت آلیاژ تماس بگیرید.

به منظور ثبت سفارش و خرید این محصول از طریق شماره‌ تماس‌های درج شده و چت آنلاین می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.

شما همواره میتوانید ۲۴ ساعته از طریق پشتبیانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره های ذکر شده اطلاعات محصول خود را یه کارشناسان ما اعلام کنید.

شماره تماس:

021-67212

شرکت تجارت آلیاژ پیشرو

راهنمای خرید مشتریان

رویه سفارش و خرید از شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا، جنس(آلیاژ هستلوی C-4)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

آلیاژ هستلوی C-4

مشاوران شما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.


محصولات مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.