آلیاژ هستلوی ایکس

آلیاژ هستلوی ایکس

آلیاژ هستلوی گرید ایکس (Hastelloy X) در انواع میلگرد، لوله و ورق تولید می شود، این آلیاژ در شرایط اکسیداسیون (در دماهای بالا)، بسیار مقاوم است. همچنین این آلیاژ قابلیت شکل پذیری خوبی دارد و میتوان بر روی آن فعالیت هایی همچون جوشکاری و ماشینکاری را پیاده سازی کرد.

سرفصل‌ها

معرفی آلیاژ هستلوی گرید X

آلیاژ هستلوی گرید ایکس یک آلیاژ غیر مغناطیسی است و قادر است تا در برابر محیط های گرم (2200 فارنهایت یا 1204 درجه سلسیوس) و در مجاورت محیط های اکسنده مقاومت کند. همچنین بر خلاف دیگر آلیاژ ها، آلیاژ هستلوی x میتواند در محیط هایی که دمای آنها حداکثر 1500 درجه فارنهایت ( 816 درجه سلسیوس) است؛ استحکام خود را حفظ کند. همچنین این آلیاژ در برابر شرایط و موقعیت هایی که باعث از بین رفتن فلز میشود (برای مثال کربوریزاسیون و یا نیتروژن دهی) نیز بسیار مقاوم است. به همین دلایل، اکثر کاربردهای آلیاژ هستلوی گرید ایکس در زمینه موتور های جت، پردازش و پالایش مواد شیمیایی که دما بالا است و همچنین قطعه در این شرایط مستعد خوردگی است؛ قرار میگیرد.

ترکیبات شیمیایی آلیاژ هستلوی گرید ایکس

کربن: در کمترین حالت 0.05 درصد و در بیشترین حالت 0.15 درصد

منگنز: در بیشترین حالت 1 درصد

فسفر: در بیشترین حالت 0.40 درصد

گوگرد: در بیشترین حالت 0.030 درصد

سیلیسیم: در بیشترین حالت 1 درصد

کروم: در کمترین حالت 20.50 درصد و در بیشترین حالت 23.00 درصد

نیکل: به میزان متعادل

مولیبدن: در کمترین حالت 8.0 درصد و در بیشترین حالت 10.0 درصد

تیتانیوم: بیشترین حالت 0.15 درصد

آلومینیوم: بیشترین حالت 0.50 درصد

آهن: در کمترین حالت 17 درصد و در بیشترین حالت 20 درصد

بور: در بیشترین حالت 0.01 درصد

کبالت: در کمترین حالت 0.50 درصد و در بیشترین حالت 2.50 درصد

تنگستن: در کمترین حالت 0.20 درصد و در بیشترین حالت 1.00 درصد

مس: در بیشترین حالت 0.50 درصد

استانداردهای اخذ شده توسط آلیاژ هستلوی گرید ایکس

 • NO6002 از UNS
 • 5536 و 5754 از ASM
 • B435 از ASTM
 • SB 435 از ASME

کاربرد های آلیاژ هستلوی گرید X

آلیاژ هستلوی X

 • اجزای موتور جت
 • در توربین های گازی
 • لوله های اگزوز خودرو
 • صنایع پتروشیمی
 • کوره های صنعتی
 • اجزای وسیله flash dryer

امکانات و قابلیت‌های آلیاژ هستلوی X

 • شکل پذیری خوب
 • جوشکاری راحت
 • ماشین کاری مطلوب
 • غیر مغناطیسی بودن این آلیاژ

مقاومت آلیاژ هستلوی گرید ایکس در برابر محیط های خورنده

آلیاژ هستلوی گرید ایکس در محیط های اکسنده به شدت عملکرد خوبی دارد. همچنین علاوه بر محیط های اکسنده، در برابر محیط های کاهنده و خنثی نیز خوب است و به همین دلیل از این آلیاژ در موتور جت ها استفاده میشود. این آلیاژ یک لایه محافظ بر روی خود تشکیل میدهد و باعث میشود تا آلیاژ در برابر اکسیداسیون مقاومت خوبی کسب کند.

خواص فیزیکی آلیاژ

چگالی: 0.297 پوند بر اینچ مکعب یا 8.22 گرم بر سانتی متر مکعب

سنگینی ویژه: 8.22

محدوده دمایی ذوب: 2300 الی 2470 درجه فارنهایت (1260 الی 1355 درجه سلسیوس)

نفوذپذیری مغناطیس: کمتر از 1.002

رسانایی گرمایی: در دمای 21 درجه سلسیوس (70 درجه فارنهایت) رسانایی گرمایی برابر است با 9.1 وات بر متر در کلوین (5.23btu  بر ساعت در مجذور فوت در اینچ در فارنهایت) – در دمای 927 درجه سلسیوس (1700 درجه فارنهایت) رسانایی گرمایی برابر است با 27.2 وات بر متر در کلوین(15.7btu  بر ساعت در مجذور فوت در اینچ در فارنهایت)

مقاومت ویژه: در دمای 21 درجه سلسیوس یا 70 درجه فارنهایت برابر است با 115.8 میکرو اهم بر سانتی متر – در دمای 1000 درجه سلسیوس یا 1832 درجه فارنهایت برابر است با 129 میکرو اهم بر سانتی متر

خواص مکانیکی آلیاژ هستلوی گرید ایکس (در دمای 72 درجه فارنهایت (22 درجه سلسیوس))

 • استحکام تسلیم (با 2 درصد آفسِت): 47000 psi یا 324 Mpa
 • استحکام کششی نهایی: 104500 psi یا 720 Mpa
 • افزایش طول نسبی: 46 درصد

قیمت و خرید آلیاژ هستلوی X

به دلیل نوسانات دلار و محدود بودن این نوع آلیاژ در بازار (امکان ثبت سفارش و تامین آن از اروپا توسط شرکت تجارت آلیاژ وجود دارد) برای اطلاع از قیمت آلیاژ هستلوی X و مشاوره با کارشناسان قبل از خرید، با شماره تماس‌های درج شده بر روی سایت تجارت آلیاژ تماس بگیرید.

آلیاژ هستلوی X

به منظور ثبت سفارش و خرید این محصول از طریق شماره‌ تماس‌های درج شده و چت آنلاین می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.

شما همواره میتوانید ۲۴ ساعته از طریق پشتبیانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره های ذکر شده اطلاعات محصول خود را یه کارشناسان ما اعلام کنید.

شماره تماس:

021-67212

شرکت تجارت آلیاژ پیشرو

راهنمای خرید مشتریان

رویه سفارش و خرید از شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا، جنس(آلیاژ هستلوی X)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

مشاوران شما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.


محصولات مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.