میلگرد آلیاژی

میلگرد فولادی یا میلگرد آلیاژی

میلگرد آلیاژی یا میلگرد فولادی از محصولات صنعتی پرکاربرد در ایران و سایر نقاط جهان است. میلگرد های فولادی شامل ترکیبات آلیاژی و آهن هستند، که فولاد های Ck45، فولاد St37 و St52 از کم آلیاژ ها و فولاد 1.2344 از پر آلیاژ های به حساب می آیند. میلگرد های فولادی در دو صورت شامل افزایش قیمت میشوند که این افزایش قیمت مربوط به ابعاد ریز و بسیار درشت است. فرآیند تولید این ابعاد کمی سخت تر از تولید میلگرد در ابعاد عادی است. میلگرد های فولادی در انواع مختلف و دسته های متفاوت عرضه میشوند. دسته هایی نظیر فولادهای سردکار، فولادهای گرمکار، فولاد های ساختمانی و … که شما برای کسب اطلاع از قیمت این فولاد های میتوانید از صفحه قیمت فولاد استفاده کنید.

میلگرد های فولادی امروزه در صنعت بسیار پرکاربرد هستند که در ساختمان سازی، خودروسازی، کشتی سازی، پتروشیمی، قالب سازی و … مورد استفاده قرار میگیرند. بسیاری از این گرد های فولادی در ایران تولید میشوند اما بسیاری از آنها در کشور های دیگر و با کیفیت بالاتر تولید میشوند اما به دلایل زیادی ار جمله تحریم ها واردات این فولاد ها بسیار محدود شده است. این محدودیت ها باعث افزایش قیمت فولاد در ایران شده است. با توجه به عدم ورود میلگرد های آلیاژی کارخانه جات و مهندسین برای خرید میلگرد فولادی از میلگرد های تولیدی در ایران استفاده میکنند.

یکی از کاربرد های میلگرد ها از جمله ck45 شافت هاست که در خطوط انتقال گاز و مایع فشار بالا، مخازن ذخیره‌سازی و مخازن تحت فشار مورد استفاده قرار میگیرد.

محاسبه قیمت میلگرد فولادی

برای محاسبه قیمت هر مقطع آلیاژی نظیر میلگرد فولادی میتوانید مقدار مورد نظر خود را از صفحه محاسبه وزن فولاد بدست آورده و با توجه به قیمت های ذکر شده در صفحه قیمت فولاد، هزینه حدودی خرید خود را بدست آورید. برای اطلاع دقیق تر از هزینه نهایی خود میتوانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.

انواع میلگرد صنعتی

میلگرد های فولادی یا آلیاژی در صنایع کاربرد فراوانی دارند. میلگرد های صنعتی شامل میلگرد های گرمکار، سردکار، یاتاقان، خوش تراش، ساختمانی و … میشود که در انواع مختلف و کاربرد های محتلف موجود هستند. ساده ترین فولاد ها فولادهای ساختمانی هستند که از قیمت و آلیاژ کمی برخوردارند. فولاد St37 و فولاد Ck45 از شناخته شده ترین میلگرد ها در صنایع به خصوص ساختمانی هستند