فولاد ساختمانی

صنایع زیادی وجود دارد که وابسته به فولاد است و محصولات آلیاژی یکی از مواد پر مصرف در صنایع است. ساختمان سازی نیز از این قضیه مستثنا نیست و در کنار آهن آلات، محصولات آلیاژی نیز در این صنعت مورد استفاده قرار میگیرد. در ساختمان سازی به طور معمول از فولاد هایی با آلیاژ کم استفاده میشود. این فولاد ها شامل فولاد Ck45، فولاد Mo40، فولاد St52 و St37 هستند که قیمت مناسبی دارند و همین امر موجب استقبال از آن ها شده است. یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت این فولاد ها آلیاژ کم موجود در آن هاست که موجب کاهش قیمت آن ها شده است.

فولاد های ساختمانی از دسته فولاد هایی هستند که در ایران تولید و عرضه میشود. در زمان تحریم ها و کاهش خرید و فروش در بازار فولاد های ساختمانی همچنان مورد استفاده و پرطرفدار هستند. فولاد های این دسته با قیمت مناسب و کاربرد بالا بیش از سایر فولاد ها معامله میشوند.

فولاد ساختمانی با چه نامی معروف است؟

فولاد های ساختمانی، فولاد های هستند که در صنعت ساختمان ساری مورد استفاده قرار میگیرند. این فولاد ها ارزان ترین و کم آلیاژ ترین فولاد ها در میان تمام محصولات آلیاژی هستند. فولاد ck45 و سایر فولاد های کم کربن مانند St37، فولاد St52 و Mo40 محصولاتی آلیاژی هستند، که برای ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

نام دیگر فولاد های ساختمانی: 

  • فولاد St52
  • فولاد Ck45
  • فولاد St37
  • فولاد Mo40

فولاد ساختمانی به شکلی عرضه می شود؟

این دسته فولاد ها در در مقاطع مختلفی عرضه می شوند که در لیست زیر هرکدام ذکر شده اند.

  • Mo40 (میلگرد – ورق – تسمه – لوله)
  • St52 (میلگرد – ورق – تسمه – لوله)
  • St37 (میلگرد – ورق – تسمه)
  • Ck45 (میلگرد – ورق – تسمه)

قیمت فولاد ساختمانی

فولاد های ساختمانی به صورت کلی یکی از ارزان ترین فولاد های در بازار هستند. این فولاد های به دلیل آلیاژ پایین و تولید ساده قیمت پایینی دارند. در صورت نیاز می توانید با شماره درج شده روی سایت برای اطلاع از قیمت فولاد های ساختمانی تماس حاصل فرمائید.

برای اطلاع از قیمت روز فولاد ساختمانی می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید یا از صفحه مربوط به قیمت های آن ها را مطالعه کنید.

فولاد ساختمانی یزد همان فولاد ck45 است که با این نام نیز شناخته می شود. ck45 تولیدی در یزد یکی از با کیفیت ترین محصولات در نوع خود است.

درصد کربن فولاد ساختمانی

کربن اصلی ترین آلیاژ برای تولید فولاد است. فولاد های ساختمانی که کمترین آلیاژ ها را در بر دارند، جز فولاد های کم کربن قرار می گیرند.