میلگرد ST52

فولاد St52 از خانواده فولاد های ساختمانی است که در دسته فولاد های کم کربن و همچنین کم آلیاژ قرار می گیرد فولاد St52 در دو مقطع تولید و عرضه می شود که می توانید نگاهی به ورق St52 هم داشته باشید. گرد St52 یکی از محبوب ترین و پر مصرف ترین فولاد های ایران است و در کارخانه فولاد آلیاژی ایران در یزد تولید می شود. علاوه بر یزد این فولاد در اصفهان نیز تولید می شود. تولید کنندگان همیشه به دنبال تولید فولادی با کاربرد های زیادی و همچنین قیمت نهایی کم هستند. میلگرد St52 یکی از این فولاد هاست.

اگر در انتهای نام این فولاد از حرف N استفاده شود به معنی Normalized می باشد و عدد پس از St نشان دهنده میزان تنش نهایی فولاد را نشان می دهد. یکی از قابلیت های مناسب این فولاد قابلیت جوشکاری آن است. کربن موجود در میلگرد St52 باعث افزایش استحکام آن می شود.  این محصول آلیاژی در بیشتر موارد با فولاد St37 مقایسه می شود. از جمله خواص عالی آن میتوان به استحکام کششی فوق العاده ان اشاره کرد.

این فولاد با ارزش در ایران به تولید انبوه می رسد و برای خریداران به راحتی یافت می شود. فولاد آلیاژی ایران(یزد) و فولاد مبارکه از تولید کنندگان میلگرد St52 هستند. این میلگرد را می توانید با بهترین قیمت از تجارت آلیاژ پیشرو تهیه فرمائید.

ترکیبات شیمیایی میلگرد St52

C% Si% Mn% P% S%
0.2 0.55 1.6 0.035 0.035

میلگرد St52 به عنوان یکی از کم آلیاژ ترین فولاد ها شامل 5 آلیاژ کربن، سیلیسیوم، منگنز، فسفر و گوگرد می شود. آهن با افزودن آلیاژ ها تبدیل به فولاد می شود، از این رو کربن به استحکام و سختی پذیری این فولاد را افزایش می دهد. منگنز نیز استحکام نهایی این فولاد را افزایش و همچنین باعث مقاومت در برابر خمش می شود.

 

کاربرد فولاد St52

از میلگرد این فولاد در صنایع مختلفی نظیر خودروسازی، کشتی سازی، راه آهن و اسلحه سازی استفاده کرد. به طور کل استحکام مناسب این فولاد موجب شده تا کاربرد آن افزایش یابد و در صنایع زیادی مورد استفاده قرار گیرد. میلگرد St52 را در ساختمان سازی و سازه های مهم و بزرگ به کار می برند تا استحکام آن سازه افزایش یابد. این به کار گیری به دلیل بی حاصیت بودن ذاتی اهن است. St52 نسبت به آهن خواص بیشتری دارد.

جوشکاری فولاد St52

یکی از فاکتور هایی که بعضی از خریداران فولاد به آن توجه می کنند، جوشکاری آن است. اگر به دنبال یک فولاد با حوشکاری مناسب هستید لازم به ذکر است که از لحاظ جوشکاری می توان به این فولاد نمره خوب را داد.

موجودی میلگرد st52

نام فولاد قطر ها قیمت (تومان) تامین کننده
میلگرد St52 از قطر 10mm الی 20mm یزد
میلگرد St52 از قطر 20mm الی 30mm یزد
میلگرد St52 از قطر 32mm الی 40mm یزد
میلگرد St52 از قطر 90mm الی 120mm یزد
میلگرد St52 از قطر 125mm الی 200mm یزد
میلگرد St52 از قطر 80mm الی 300mm اصفهان – اسفراین
میلگرد St52 از قطر 310mm الی 510mm اصفهان – اسفراین

 

خرید گرد St52

برای دریافت اطلاعات و خرید میلگرد St52 و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید. میلگرد St52 را می توانید با نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت از تجارت آلیاژ پیشرو تهیه نمایید.

از طریق چت آنلاین نیز میتوانید سفارش خود را ثبت کنید. جهت این امر شماره تماس، نوع و ابعاد خود را ارسال کنید و همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند. پیشاپیش از صبر و بردباری شما متشکریم.

راهنمای سفارش و خرید این ورق در پایان متن ذکر شده است و همواره می توانید 24 ساعته از طریق پشتبیانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره های ذکر شده اطلاعات محصول خود را به کارشناسان ما اعلام کنید.

شماره های تماس ما:

021-67212

شرکت تجارت آلیاژ پیشرو

سوالات متداول

فولاد st52 چه کاربردی دارد؟

میلگرد St52 به عنوان یک فولاد ساختمانی و کم آلیاژ شناخته می شود اما در اسلحه سازی و پل سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

جوش پذیری میلگرد St52 بیشتر یا A105؟

جوش پذیری St52 نسبت به A105 بهتر است. یکی از مزایای فولاد یا میلگرد St52 جوشپذیری آن است.

نزدیک ترین فولاد به فولاد st52 چیست؟

st37 را می توان نزدیک ترین فولاد به St52 دانست که ورق St37 را با نام ورق سیاه نیز می شناسند.


راهنمای خرید مشتریان

رویه سفارش و خرید از شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا(میلگرد)، جنس(میلگرد St52)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

مشاوران شما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.