فولاد St52

فولاد St52

درصد بالایی از آلیاژهای صنعتی از فولاد ساخته می‌شود. فولادها بر اساس خواص و ترکیباتی که دارند،‌ به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که پرکاربردترین آنها، فولاد St52 می‌باشد. در ادامه به بررسی مشخصات، ترکیب شیمیایی، خواص مکانیکی، مقاومت، قیمت و نحوه جوشکاری فولاد St52 پرداخته خواهد شد.

میلگرد ST52

فولاد St52 از خانواده فولادهای ساختمانی است که در دسته فولادهای کم کربن و همچنین کم آلیاژ قرار می‌گیرد. فولاد St52 در دو مقطع تولید و عرضه می‌شود که برای آشنایی بیشتر، می‌توانید مشخصات ورق St52 را نیز مطالعه کنید. میلگرد St52 یکی از محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین فولادهای ایران است و در کارخانه فولاد آلیاژی ایران در یزد تولید می‌شود. علاوه بر یزد این فولاد در اصفهان نیز به تولید می‌رسد. تولیدکنندگان همیشه به دنبال تولید فولادی با کاربردهای زیاد و همچنین قیمت نهایی کم هستند. میلگرد St52 یکی از این فولادهاست.

اگر در انتهای نام این فولاد از حرف N استفاده شود به معنی Normalized می‌باشد و عدد پس از St نشان‌دهنده میزان تنش نهایی فولاد را نشان می‌دهد. یکی از قابلیت‌های مناسب این فولاد قابلیت جوشکاری آن است. کربن موجود در میلگرد St52 سبب افزایش استحکام آن می‌شود.  این محصول آلیاژی در بیشتر موارد با فولاد St37 مقایسه می‌شود. از جمله خواص عالی آن می‌توان به استحکام کششی فوق العاده ان اشاره کرد.

این فولاد با ارزش در ایران به تولید انبوه می‌رسد و برای خریداران به راحتی یافت می‌شود. فولاد آلیاژی ایران (یزد) و فولاد مبارکه از تولیدکنندگان میلگرد St52 هستند. این میلگرد را می‌توانید با بهترین قیمت از تجارت آلیاژ پیشرو تهیه فرمائید.

جدول مشخصات فولاد St52

فولاد St52 دارای ترکیبات شیمیایی، خواص مکانیکی، تنش تسلیم و مقاومت خاصی است که در ادامه بیان خواهند شد:

ترکیبات شیمیایی میلگرد St52

C% Si% Mn% P% S%
0.2 0.55 1.6 0.035 0.035

میلگرد St52 به عنوان یکی از کم آلیاژترین فولادها شامل 5 آلیاژ کربن، سیلیسیوم، منگنز، فسفر و گوگرد می‌شود. آهن با افزودن آلیاژ تبدیل به فولاد می‌شود، از این رو کربن، استحکام و سختی‌پذیری این فولاد را افزایش می‌دهد. منگنز نیز استحکام نهایی این فولاد را افزایش داده و همچنین سبب مقاومت در برابر خمش می‌شود.

خواص مکانیکی فولاد St52

تنش تسلیم: N/(mm) 265
استحکام کشش نهایی: N/(mm) 680-450
مقاومت نهایی: 310 MPa

مشخصات میلگرد St52کاربرد فولاد St52

از میلگرد این فولاد در صنایع مختلفی نظیر خودروسازی، کشتی‌سازی، راه آهن و اسلحه‌سازی استفاده کرد. به طور کل استحکام مناسب این فولاد موجب شده تا کاربرد آن افزایش یابد و در صنایع زیادی مورد استفاده قرار گیرد. میلگرد St52 را در ساختمان‌سازی و سازه‌های مهم و بزرگ به کار می‌برند تا استحکام آن سازه افزایش یابد. این به کارگیری به دلیل بی‌خاصیت بودن ذاتی اهن است. St52 نسبت به آهن خواص بیشتری دارد.

جوشکاری فولاد St52

یکی از فاکتورهایی که بعضی از خریداران فولاد به آن توجه می‌کنند، جوشکاری آن است. اگر به دنبال یک فولاد با حوشکاری مناسب هستید لازم به ذکر است که از لحاظ جوشکاری می‌توان به این فولاد نمره خوب را داد.

موجودی میلگرد st52

نام فولاد قطر ها قیمت (تومان) تامین کننده
میلگرد St52 از قطر 10mm الی 20mm یزد
میلگرد St52 از قطر 20mm الی 30mm یزد
میلگرد St52 از قطر 32mm الی 40mm یزد
میلگرد St52 از قطر 90mm الی 120mm یزد
میلگرد St52 از قطر 125mm الی 200mm یزد
میلگرد St52 از قطر 80mm الی 300mm اصفهان – اسفراین
میلگرد St52 از قطر 310mm الی 510mm اصفهان – اسفراین

 

خرید میلگرد St52

برای دریافت اطلاعات و خرید میلگرد St52 و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید. میلگرد St52 را می‌توانید با نازل‌ترین قیمت و بهترین کیفیت از تجارت آلیاژ پیشرو تهیه نمایید.

از طریق چت آنلاین نیز می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید. جهت این امر شماره تماس، نوع و ابعاد خود را ارسال کنید و همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند. پیشاپیش از صبر و بردباری شما متشکریم.

راهنمای سفارش و خرید این ورق در پایان متن ذکر شده است و همواره می‌توانید 24 ساعته از طریق پشتیبانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره‌های ذکر شده اطلاعات محصول خود را به کارشناسان ما اعلام کنید.

شماره‌های تماس ما:

021-67212

شرکت تجارت آلیاژ پیشرو

سؤالات متداول

فولاد st52 چه کاربردی دارد؟

میلگرد St52 به عنوان یک فولاد ساختمانی و کم آلیاژ شناخته می‌شود اما در اسلحه‌سازی و پل‌سازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جوش‌پذیری میلگرد St52 بیشتر یا A105؟

جوش‌پذیری St52 نسبت به A105 بهتر است. یکی از مزایای فولاد یا میلگرد St52 جوش‌پذیری آن است.

نزدیک‌ترین فولاد به فولاد st52 چیست؟

st37 را می‌توان نزدیک‌ترین فولاد به St52 دانست که ورق St37 را با نام ورق سیاه نیز می‌شناسند.

راهنمای خرید مشتریان

رویه سفارش و خرید از شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می‌باشد. شما می‌توانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش‌های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا (میلگرد)، جنس (میلگرد St52)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

مشاوران شما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین‌های مناسب‌تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می‌نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می‌پذیرد و در صورت تأیید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای درخواستی جهت حمل آماده بارگیری می‌شود.

WhatsApp