لوله زنگ نزن 316 از خانواده لوله های استنلس استیل می‌باشد و بعد از لوله استیل 304 جز پرفروش ترین و پرکاربردترین نوع لوله هاست. لوله استیل 316 از 16% کروم، 10% نیکل و 2% مولییدن تشکیل شده و وجود عنصر مولیبدن باعث مقاومت بیشتر آن در برابر خوردگی‌های ناشی از کلراید، در مقایسه با استیل 304 شده است. این لوله در سایز و ضخامت مختلف و با توجه به نیاز مشتریان تولید می‌شود.

معرفی لوله استیل 316

استیل 316 آلیاژی معروق به نام نگیر، به معنای نداشتن خاصیت مغناطیسی است. لوله استیل 316 از ورق‌های بزرگ استیل تولید و طبق نیاز هر پروژه به آن فرم می‌دهند. این لوله ها می توانند بدون اینکه آسیب ببیند انواع مواد اسیدی و غیر اسیدی را در دماهای مختلف از خود عبور بدهند.استحکام کششی لوله زنگ نزن 316 معادل ksi 83 می‌باشد. از لوله استیل 316 یا همان لوله استنلس استیل 316 برای کاربردهایی که نیاز به سختی، استحکام و مقاومت به خوردگی بالایی دارند استفاده می شود. این لوله دارای دو نوع 316 و 316L می‌باشد که حرف L نشان می‌دهد میزان کربن کمتر از 0.03% است. بر روی سطح لوله استنلس استیل L316 در هنگام جوشکاری یک لایه اکسید محافظتی باقی می‌ماند

استنلس استیل 316 در برابر هیدروکلریک اسید، استیک اسید، فورمیک اسید، کلرید های سولفات، سولفوریک اسید، تانتاریک اسید و آلکالین مقاومت به خوردگی بالایی از خود نشان می‌دهد.

خواص مکانیکی 

سختی راکول: 79 HRA

سختی برینل: 146 HB

مدول الاستیسیته : 164 گیگاپاسکال

جدول آنالیز استیل 316

در جدول ترکیب شیمیایی این فولاد عنصر کروم با میزان %18.5-16.5 دارای بیشترین مقدار و گوگرد با %0.015 دارای کمترین مقدار می باشد.

ترکیبات شیمیایی لوله استیل 316

برای محاسبه وزن تقریبی استیل 316 می توانید از محاسبه گر وزن فولادها استفاده کنید.

 

کاربرد لوله 316

لوله استنلس استیل 316 در ساخت برخی قایق ها، صنعت ساعت سازی، صفحه‌های جوش داده شده برای فیلتر کردن آب، فنرها و اتصال دهنده‌ها، نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع غذایی، دارویی، برخی تجهیزات آزمایشگاهی، کارخانه جات مواد غذایی با محیط های کلرایدی و در معماری های ساحلی کاربرد دارد.

خرید لوله 316

برای خرید “لوله استیل 316″ و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قیمت لوله 316

توصیه می‌گردد به دلیل نوسانات موجود در بازار برای اطلاع از قیمت لوله 316 با شماره های درج شده در سایت تجارت آلیاژ تماس حاصل فرمایید. همچنین با کلیک بر روی لینک قیمت فولادها می‌توانید قیمت سایر محصولات را مشاهده نمایید.

لوله استیل 316

021-66603335

تجارت آلیاژ


راهنمای خرید مشتریان

شرکت تجارت آلیاژ توانسته با فراهم نمودن شرایط خرید آسان، بهترین خدمات را به مشتریان عزیز ارائه نماید. شما می‌توانید از طریق ارتباط با واحد فروش توسط یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت تجارت آلیاژ، سفارش خود را ثبت و از مشاوره کارشناسان مجرب ما بهره‌مند شوید.

مشاوران شرکت تجارت آلیاژ پیشرو با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می‌نمایند. در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می‌شود.