معرفی ورق استیل 316

ورق استیل 316 از دسته ورق های آلیاژی استنلس استیل یا همان ضد زنگ می باشد که در استاندارد DIN آلمان با نام فولاد 1.4401 معروف می باشد و با مشخصه ی X5CrNiMo17-12-2 هم شناخته میشود. مقاومت به خوردگی ورق زنگ نزن 316 نسبت به 304 بیشتر است.

گرید 316 در برابر اسید سولفوریک، هیدروکلریک، استیک، فرمیک و تارتاریک و محیط های کلریدی مقاومت به خوردگی خوبی از خود نشان می دهد و به عنوان استیل ضد اسید شناخته می شود.  کاربردهای فولاد استنلس استیل 316 در ساخت قطعات و دستگاه های مورد استفاده در صنایع نساجی، صنایع نفت و پالایشگاه ها می باشد. استنلس استیل 316 استیلی ضد اسید میباشد که مقاومت به خوردگی و خواص مکانیکی بهتری نسبت به استنلس استیل 304 را دارا می باشد.

 

خواص مکانیکی گرید 316

سختی راکول: 79 HRA

سختی برینل: 146 HB

سختی ویکرز: 152 HV

مدول الاستیسیته : 164 گیگاپاسکال

 

کاربرد ورق استیل 316

از جمله کاربردهای فراروان این ورق می توان به مواردی همچون استفاده در تجهیزات آماده سازی مواد غذایی به ویژه در محیط های کلرایدی, نیمکت و تجهیزات آزمایشگاهی, پنل معماری ساحلی، نرده ها, اتصالات قایق, ظروف شیمیایی از جمله در حمل و نقل, مبدل های حرارتی, صفحه های بافته شده یا جوش داده شده برای معادن و فیلتراسیون آب, اتصال دهنده ها, فنرها و… اشاره کرد.

 

جدول آنالیز ورق استنلس استیل 316

همانگونه که در جدول زیر مشاهده می کنیم ورق استیل 316 شامل عناصر کربن، سیلیسیوم، منگنز، فسفر، گوگرد، کروم، مولیبدن و نیکل می باشد که در این میان عناصر کروم و نیکل با متوسط %17.5 و %12 دارای بیشترین مقادیر و گوگرد با %0.015 دارای کمترین مقدار در این آلیاژ می باشد.

ترکیبات شیمیایی ورق استیل 316

برای محاسبه وزن تقریبی ورق استیل 316 می توانید از محاسبه گر وزن فولادها استفاده کنید.

 

خرید ورق استیل 316 / ورق زنگ نزن 316

برای خرید “ورق استیل نگیر 316” و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

قیمت ورق استیل 316

با توجه به نوسانات موجود در بازار برای اطلاع از قیمت روز ورق استیل 316 قبل از خرید و هنگام ثبت سفارش با همکاران ما در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو در تماس باشید. برای مشاهده و مقایسه قیمت انواع ورق های استنلس استیل به ویژه ورق استیل 316 و انواع فولاد های آلیاژی می توانید به صفحه مربوط به قیمت فولاد های آلیاژی مراجعه فرمایید.

021-66603335

تجارت آلیاژ


راهنمای خرید مشتریان

رویه خرید محصولات شرکت تجارت آلیاژ پیشرو بسیار آسان بوده و شرکت سعی در ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز دارد. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش از طریق روش‌های در نظر گرفته شده، اطلاعاتی همچون نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا (ورق)، جنس (استیل 316)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

 در شرکت تجارت آلیاژ پیشرو مشاوران با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لحاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می‌نمایند. در این مرحله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می‌شود.